BTL Ultra Femme 360™.Nowe życie intymne w 8 minut.

Poznaj zupełnie nowe podejście do zdrowia intymnego i satysfakcji seksualnej kobiet.  BTL wprowadził przełomową innowację –Ultra Femme 360™. To najszybsza procedura nieinwazyjnego leczenia miejsc intymnych za pomocą radiofrekwencji. 8-minutowy lifting pochwy poprawia zdrowie i zwiększa satysfakcję seksualną kobiet – bez bólu i rekonwalescencji. Zabieg ujędrnia także zewnętrzne narządy płciowe kobiet, co poprawia funkcjonowanie i wygląd miejsc intymnych.

Najszybsza na rynku terapia falą radiową trwa tylko 8 minut (gdy wykonywany jest zabieg dopochwowy). Leczenie i poprawa wyglądu zewnętrznej części kobiecego układu płciowego zajmuje w sumie 16-20 minut – w tym czasie fale radiowe ujędrniają przedsionek waginy, wargi sromowe większe, krocze i wzgórek łonowy.

Już jeden zabieg BTL Ultra Femme 360™ daje poprawę życia intymnego kobiet (dla pełnych efektów zalecamy 3 zabiegi w tygodniowych odstępach).

Procedura Ultra Femme 360™ niweluje problem wiotczenia pochwy oraz związanego z tym wysiłkowego nietrzymania moczu i spadku zadowolenia z życia seksualnego. Obkurczenie ścian pochwy poprawia zadowolenie kobiet z seksu, a nieinwazyjny lifting zewnętrznych narządów płciowych zwiększa nawilżenie miejsc intymnych (obkurcza wejście do przedsionka pochwy), zmniejsza ryzyko infekcji i otarć oraz poprawia estetykę (co zwiększa pewność siebie i zadowolenie kobiet).

Zaczynając od wysiłkowego nietrzymania moczu, okazuje się, że problem dotyczy na świecie już co trzeciej kobiety i wcale nie wiąże się wyłącznie z wiekiem. Oczywiście u pań w wieku okołomenopauzalnym wiotczenie miejsc intymnych nasila się, ale problem luźnej pochwy i wysiłkowego nietrzymania moczu (WNM) dotyka także młodsze kobiety, zwłaszcza z powodu ciąż i porodów, a także uprawianych sportów, noszenia ciężarów itp. Podatność na rozwój WNM oraz wiotkość miejsc intymnych zwiększają  nawracające infekcje dróg moczowych, nadwaga, palenie tytoniu, leki moczopędne, sedatywno-psychotropowe i alfa-blokery.

Radiofrekwencja (RF) jest jednym z bardziej innowacyjnych podejść do leczenia WNM oraz wiotkości kobiecych miejsc intymnych.

Staje się popularna ze względu na nieinwazyjność, brak  powikłań i szybkie wyniki.

Innowacyjne rozwiązanie jest także odpowiedzią na rosnącą samoświadomość kobiet, które chcą dbać zarówno o zdrowie miejsc intymnych, jak i własną satysfakcję seksualną, także w dojrzałym wieku.

Ultra Femme 360™ to procedura dedykowana ginekologii estetycznej, opracowana przez globalny koncern BTL, który od 25 lat specjalizuje się w projektowaniu i dystrybucji sprzętu dla wielu dyscyplin medycznych: estetyki, kardiologii, fizjoterapii i uroginekologii, a także neurorehabilitacji, spirometrii, hydroterapii i stomatologii.  Zabieg wykonuje się z wykorzystaniem platformy BTL ULTRA 360™. To najnowsza generacja kultowego urządzenia Exilis, która wdrożyła wiele innowacji, między innymi skraca czas leczenia oraz umożliwia wykonywanie zabiegów od stóp do głów (ujędrnianie, wyszczuplanie i modelowanie twarzy i ciała w zakresie aż 20 obszarów).

 

Dla kogo jest zabieg BTL Ultra Femme 360™?

BTL Ultra 360 w procedurze Femme 360™ to zabieg dla kobiet,

które chcą szybko i komfortowo poprawić swoje zdrowie intymne,

a także zwiększyć satysfakcję z życia seksualnego.

Zabieg niweluje nieprzyjemne konsekwencje wiotkości pochwy oraz zewnętrznych narządów płciowych, takiej jak: wysiłkowe nietrzymanie moczu,  podatność na infekcje, suchość i otarcia. Jednocześnie wpływa na zwiększenie satysfakcji seksualnej oraz poprawę wyglądu miejsc intymnych. Daje to ogólne korzyści: poprawia samopoczucie,  zwiększa pewność siebie kobiet oraz wpływa na szczęście w związkach.

Krótka i nieinwazyjna procedura Ultra Femme 360™ jest zalecana młodszym kobietom, które z powodu ciąży i porodu odczuwają luźność pochwy.

U dojrzałych kobiet w wieku okołomenopauzalnym intymny zabieg Exilis jest wykonywany w celu obkurczenia i ujędrnienia wiotczejących tkanek pochwy oraz zewnętrznych narządów płciowych.

Metodę BTL Ultra Femme 360™ wybierają kobiety,  prowadzące aktywny tryb życia i dlatego szukające zabiegu, który:

·         zajmuje niewiele czasu,

·         jest nieinwazyjny, a przez to nie wyłącza z normalnego życia i nie wymaga downtime’u,

·         stanowi alternatywę dla zabiegów chirurgicznych (labioplastyki, perineoplastyki) oraz zabiegów ablacyjnych z wykorzystaniem lasera,

·         jest skuteczny – szybkie efekty polegają na rozwiązaniu problemu.

BTL Ultra Femme 360™ jest odpowiedzią technologii na rosnące zapotrzebowanie na nieinwazyjne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Technologie zastosowane w BTL Ultra Femme 360™

·         Radiofrekwencja

To rodzaj energii o wieloletnim zastosowaniu w leczeniu wiotkości skóry. Wyobraź sobie, że jej ujędrniająca moc została po raz pierwszy zbadana w 1945 roku – 4 lata po II wojnie światowej!Od tamtych czasów radiofrekwencja intensywnie się rozwija i jest liderem w medycynie estetycznej i kosmetologii, jeśli chodzi o nieinwazyjny lifting twarzy i ciała. I wciąż poszerza swoje zastosowanie!

Jednak dopiero w drugiej dekadzie XXI. wieku, praktycznie kilka lat temu, zaczęto pracować nad zastosowaniem fal radiowych do ujędrniania i poprawy wyglądu kobiecych miejsc intymnych. Powodem był rosnący wśród kobiet brak akceptacji dla takich problemów, takie jak luźność pochwy, wysiłkowe nietrzymanie moczu, osłabienie satysfakcji seksualnej.

Ginekologia estetyczna i medycyna skoncentrowana na zdrowiu seksualnym kobiet zaczęłysię bardzo szybko rozwijać w kierunku bezbolesnych i nieinwazyjnych procedur, poprawiających zdrowie intymne i samopoczucie, bez konieczności wyłączenia z aktywności życiowej czy ryzyka powikłań (które wiąże się z zabiegami chirurgicznymi).

W tej chwili radiofrekwencja to jedna z bardziej innowacyjnych metod leczenia wiotkości pochwy i sromu, oraz wysiłkowego nietrzymania moczu.

Jak działa radiofrekwencja?

Radiofrekwencja (RF) podnosząc temperaturę leczonej tkanki do 40-45 stopni Celsjusza, wywołuje natychmiastowe kurczenie się zwiotczałych i poluzowanych włókien kolagenowych, z których zbudowane są ściany pochwy. To ważne, ponieważ prawidłowo skręcone i dobrej jakości włókna kolagenowe (sprężyste) zapewniają pochwie dużą rozciągliwość, ale i kurczliwość. Podczas ciąży i z wiekiem struktura ścian pochwy rozluźnia się. Radiofrekwencja już w trakcie zabiegu  natychmiastowo skręca poluzowane włókna podporowe.

Ale to nie koniec pozytywnych zmian! Lekki stan zapalny, wywołany przez podgrzanie tkanek powyżej 40 stopni Celsjusza, pobudza organizm do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Im więcej białek podporowych, tym większa jest jędrność i elastyczność pochwy. W ciągu kilku miesięcy po zabiegu tkanki budujące narządy płciowe kobiety zagęszczają się, wzrasta ich jędrność i elastyczność. Pacjentki obserwują dalszy wzrost satysfakcji seksualnej.

Uważa się również, że fale radiowe aktywują wytwarzanie prekursora sterydów płciowych (DHEA). DHEA wspiera produkcję estrogenów w komórkach sromu i pochwy, co odgrywa dużą rolę w regeneracji tkanek w miejscach intymnych.

Intensywność przebudowy zależy od kilku czynników:

o   Wieku,

o   osiągniętej temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza (BTL Ultra 360™ osiąga tę temperaturę już po minucie od rozpoczęcia zabiegu),

o   czasu utrzymywania się temperatury (dzięki wolumetrycznej emisji energii 360° czas zabiegu skraca się do kilku minut),

o   przewodnictwa (zwiększają ją ultradźwięki, wspierające radiofrekwencję w urządzeniu Exilis).

 

·         Ultradźwięki

System BTL ULTRA 360 łączy RF z ultradźwiękami, ponieważ znacząco zwiększają one penetrację fal radiowych i umożliwiają dotarcie energii do głębszych warstw.

·         Ogrzewanie wolumetryczne 360°

Urządzenie BTL UKTRA 360 w procedurze Ultra Femme 360™ emituje energię w obrębie 360° wewnątrz pochwy. Dzięki temu większa ilość energii dociera do tkanki docelowej. Technologia 360° umożliwia także szybkie podniesienie temperatury do terapeutycznego poziomu, powyżej 40 stopni Celsjusza.

ü  Po pierwsze daje to równomierne działanie zabiegu na całym obszarze zabiegowym

ü  Po drugie ogrzewanie wolumetryczne 360°skraca czas zabiegu, do rekordowego wyniku 8 minut w obrębie pochwy.

ü  Innowacyjny sposób emisji energii pomaga w leczeniu obszarów problematycznych, takich właśnie jak wewnętrzne narządy płciowe.

 

·         Energy Flow Control (EFC™)

Technologia EFT™ ze zintegrowaną inteligencją impedancji zapewnia równomierne ogrzanie docelowej tkanki. Wszelkie “skoki” w dostarczaniu energii są automatycznie eliminowane ze względu na stałe monitorowanie jej przepływu. To praktycznie eliminuje ryzyko poparzeń i umożliwia szybkie stosowanie wyższych mocy (co skraca czas leczenia).

 

Jakie rezultaty daje zabieg BTLUltra Femme 360™? Badania kliniczne

Skuteczność terapii BTL ULTRA FEMME 360™ potwierdzają badania kliniczne i opracowania naukowe. Pokazują one, że to wiodąca metoda w walce z problemami wiotkości pochwy oraz wysiłkowego nietrzymania moczu. Ma również bardzo dobre wyniki w poprawie estetyki zewnętrznych narządów płciowych, oraz szerzej – całego życia seksualnego kobiet.

·         Wzrost satysfakcji seksualnej

Jedno z badań (wyniki opublikowane w artykule Zeljka Clark (2017): Odmładzanie tkanek warg sromowych i poprawa funkcji seksualnych za pomocą nowatorskiego nieinwazyjnego skupionego monopolarnego urządzenia radiowego. Journal of Cosmetic and Laser Therapy)potwierdziło poprawę życia seksualnego u wszystkich badanych kobiet po przeprowadzonych 4 zabiegach. Za pomocą specjalnych wskaźników zmierzono wzrost poziomu satysfakcji seksualnej – podniósł się on do ok. 87%.

Najlepsze wyniki zaobserwowano w poprawie nawilżenia pochwy, łatwości osiągania orgazmu podczas stosunku i ogólnej satysfakcji z życia seksualnego.

Ogólny wzrost seksualności  był również znaczący podczas 12-miesięcznej obserwacji, co dowodzi, że efekty są długotrwałe.

·         Poprawa estetyki miejsc intymnych

Wszystkiebadane kobiety zgłaszały zadowolenie z poprawy wyglądu swoich narządów płciowych, do których wcześniej zgłaszały zastrzeżenia.

Znacząca zmiana w wyglądzie nastąpiła już po pierwszym zabiegu, z maksymalną poprawą obserwowaną po drugim zabiegu. Trzecia i czwarta sesja dały dalsze ulepszenia, ale o mniejszej skali.

·         Wysiłkowe nietrzymanie moczu

WynikibadaniaskutecznościBTL Ultra Femme 360™ w walce z wysiłkowymnietrzymaniemmoczuopublikowano w Journal of Cosmetic Dermatology (Lalji S, Lozanova P. Evaluation of the safety and efficacy of a monopolar nonablative radiofrequency device for the improvement of vulvo-vaginal laxity and urinary incontinence).

Badane kobiety przeszły serię 3 zabiegów (raz w tygodniu). Prawie 60% zgłosiło zmniejszenie nietrzymania moczu, a 55% kompletny brak problemu nietrzymania moczu po miesiącu. Podczas wizyty kontrolnej aż 88,9% kobiet uznało, problem coraz mniej przeszkadza im w życiu codziennym, a 17 pacjentek (62,9%) że całkowicie nie przeszkadza im w życiu codziennym, i że jest to rezultat leczenia. Nie zanotowano żadnych objawów niepożądanych.

·         Obkurczenie pochwy

Pacjentki opisane w cytowanym wyżej artykule przeszły zabiegi nieinwazyjnego liftingu pochwy za pomocą BTL Ultra Femme 360™. Wszystkie zauważyły poprawę jędrności pochwy, od odczuwania “bardzo luźna” do “umiarkowanie ciasna” po miesiącu od leczenia.  W tym badaniu 93% kobiet potwierdziło, że są bardziej zadowolone z życia seksualnego. Zabiegi były dobrze tolerowane i żadna z pacjentek nie zgłosiła objawów niepożądanych.

Wskazania dla BTL Ultra Femme 360™

·         Wiotkość pochwy po porodzie naturalnym

·         Rozciągnięcie pochwy pod wpływem ciąż i porodów (zwłaszcza trudnych)

·         Starzenie się miejsc intymnych

·         Wiotczenie skóry miejsc intymnych związane z okresem okołomenopauzalnym (atrofia pochwy)

·         Wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli stan mimowolnej utraty moczu związany z czynnościami, które powodują wzrost ciśnienia śródbrzusznego (np. kichanie, kaszel i podnoszenie ciężkich przedmiotów)

·         Obniżona pewność siebie związana z wysiłkowym nietrzymaniem moczu

·         Utrata satysfakcji z seksu

·         Obniżenie zadowolenia z życia seksualnego (osłabienie odczuć podczas stosunku płciowego)

·         Uczucie luźnej pochwy i dysfunkcje orgazmu

·         Słabsze nawilżenie pochwy (podatność na świąd i infekcje)

·         Niezadowolenie z wyglądu zewnętrznych narządów płciowych

·         Wiotczenie warg sromowych większych, związane ze starzeniem organizmu

·         Podatność na otarcia warg sromowych mniejszych z powodu braku zabezpieczenia przez wiotczejące wargi sromowe większe

·         „Otwarcie” wejścia do przedsionka pochwy, co daje ryzyko wysychania oraz infekcji

Efekty

ü  Ujędrnienie i obkurczenie pochwy po porodzie naturalnym

ü  Obkurczenie pochwy po ciążach i porodach (zwłaszcza licznych i trudnych)

ü  Odmłodzenie i poprawa wyglądu miejsc intymnych dojrzałych kobiet

ü  Napięcie i ujędrnienie skóry warg sromowych większych, krocza i wzgórka łonowego

ü  Obkurczenie kolagenu i elastyny w obszarze pochwy oraz zewnętrznych narządów płciowych kobiety (srom)

ü  Pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny

ü  Zmniejszenie lub likwidacja problemy wysiłkowego nietrzymania moczu

ü  Wzrost pewności siebie i brak problemu izolacji społecznej

ü  Poprawa satysfakcji seksualnej

ü  Zwiększenie przyjemnych doznań podczas stosunków płciowych

ü  Poprawa orgazmu

ü  Lepsze nawilżenie pochwy

ü  Lepsza ochrona warg sromowych mniejszych (dzięki ujędrnieniu warg sromowych większych)

ü  Obkurczenie skóry krocza oraz śluzówki przedsionka pochwy, co daje „zamknięcie” wejścia pochwy i zmniejszenie ryzyka infekcji intymnych

Przeciwwskazania

·         Bakteryjna lub wirusowa infekcja, ostre zapalenia

·         Zaburzona praca układu immunologicznego

·         Izotretynoina przyjmowana w ciągu ostatnich 12 miesięcy

·         Sklerodermia

·         Radioterapia

·         Oparzenia w obszarze zabiegowym

·         Zaburzenia gojenia w polu zabiegowym

·         Metalowe implanty

·         Wszczepiony rozrusznik lub automatyczny defibrylator / kardiowerter

·         Ablacyjny / nieablacyjny zabieg estetyczny (głęboki peeling) w ostatnich 3 miesiącach (w obszarze zabiegowym)

·         Nowotwór

·         Aktywna choroba dotycząca kolagenu

·         Choroby sercowo-naczyniowe (takie jak choroby naczyń, tętnic obwodowych, zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica)

·         Ciąża lub zabieg in vitro, okres poporodowy

·         Miesiączka

·         Choroba weneryczna

·         Wkładka wewnątrzmaciczna

·         Ostra neuralgia i neuropatia

·         Choroby krwi, ryzyko krwawienia, istniejące krwawienie, owrzodzenia trawienne

·         Egzema

·         Trądzik różowaty

·         Stany gorączkowe

·         Niewydolność nerek lub wątroby

·         Pacjenci w trakcie zabiegów radiologicznych

·         Wyraźne obrzęki, puchlina brzuszna, wysięki

·         Zaburzenia czucia w polu zabiegowym

·         Gruźlica

·         Żylaki

Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Pamiętaj jednak, by dokładnie zapoznać się z przeciwwskazaniami. Zabieg Ultra Femme 360™ nie powinien być wykonywany w m.in. trakcie miesiączki oraz u pacjentek z wkładką domaciczną. 

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest na fotelu ginekologicznym ze strzemionami dla stabilizacji obszaru zabiegowego (personel zabiegowy może płynnie opracowywać leczony obszar).  Przyjmujesz wygodną pozycję półsiedzącą na cały czas zabiegu, który w rejonie pochwy zajmuje 8-12 minut, a dla zewnętrznych narządach trwa w zależności od wersji 12-16 minut.

Zanim zacznie się zabieg, przymocowujemy podkładkę uziemiającą w obszarze mięśnia pośladkowego większego, a następnie nakładamy specjalny żel na leczony obszar.

Końcówki do zewnątrz- i wewnątrzpochwowych aplikatorów BTL ULTRA FEMME 360™ są jednorazowe, a więc możesz być spokojna o bezpieczeństwo i higienę zabiegu.

Przebieg zabiegu w rejonie pochwy

Wewnątrz pochwy

Zabieg BTL Ultra Femme 360™ w rejonie pochwy zajmie ok. 8 minut. Jednorazowa końcówka urządzenia przez przedsionek waginy zostaje wprowadzona do kanału pochwowego.

Zabieg polega na powolnym przesuwaniu aplikatora do przodu i do tyłu, w kierunku szyjki macicy i przedsionka. Pojedyncze przejście z jednej strony kanału pochwowego do drugiego zajmuje ok. 2-3 sekund.

·         W trakcie zabiegu będziesz odczuwać ciepło, słabsze wewnątrz kanału waginy i mocniejsze w okolicy przedsionka.

·         Cały czas będziemy kontrolować twoje subiektywne odczucia i do nich dopasowywać poziom energii.

·         Jeśli odczuwane ciepło jest zbyt intensywne, parametry zabiegu są obniżane. Chodzi o to, by ciepło było odczuwane, ale bez najmniejszego nawet uczucia dyskomfortu.

·         Dla pożądanego efektu osiągamy właściwą temperaturę na poziomie 40-43 stopni Celsjusza już w pierwszej minucie zabiegu. Daje to doskonały efekt terapeutyczny.

·         Wbudowany system kontroli przepływu energii zapewnia równomierne ogrzewanie tkanek. Bez dyskomfortu i inwazyjności optymalna ilość energii dociera do tkanki docelowej.

Przedsionek pochwy

Po 8 minutach zabieg jest kontynuowany w rejonie przedsionka pochwy. Końcówka urządzenia pracuje wokół ujścia cewki moczowej, a następnie od przedsionka pochwy do kanału pochwy i z powrotem. Zabieg w tej okolicy trwa 3-4 minuty, ale już po ok. minucie osiągamy temperaturę terapeutyczną na poziomie 40-43 stopni Celsjusza. Odczuwasz intensywne ciepło, ale nie ból.  Cały czas kontrolujemy twoje odczucia i dopasowujemy do nich moc zabiegu.

Przebieg zabiegu w rejonie zewnętrznych narządów płciowych kobiety

Jeśli zabieg obejmuje srom, czyli zewnętrzną część żeńskiego układu płciowego, to zaczynamy procedurę od ujędrnienia skóry w rejonie przedsionka pochwy (patrz wyżej).

Wargi sromowe

Po opracowaniu przedsionka pochwy, pracujemy nad ujędrnieniem warg sromowych większych. Każda z nich jest poddawana zabiegowi przez ok. 3-4 minuty ( w sumie ok. 8 minut), w tym czasie wykonywane są płynne, eliptyczne ruchy, przypominające masaż.

Krocze

Po zakończeniu tej procedury urządzenie wykonuje lifting termiczny skóry w rejonie krocza. Przez ok. 3-4 minuty opracowujemy ten obszar, wykonując powolne, płynne ruchy w kształcie podkowy.

Wzgórek łonowy

Opcjonalnie możemy także opracować wzgórek łonowy, wtedy podobne ruchy masujące, są wykonywane nad łonem, co także trwa ok. 3-4 minut.

Po zabiegu

Po zabiegu Ultra Femme 360™ możesz zauważyć delikatny obrzęk i zaczerwienienie ujędrnianego obszaru. Zwykle znika w ciągu kilku godzin. Nie musisz w związku z tym zmieniać swojego trybu życia. Zabieg nie wymaga czasu na regenerację, możesz go wykonać w trakcie normalnego dnia pracy, nawet w przerwie na lunch.

 

Jak często należy wykonywać zabieg?

Dla pełnych efektów zalecamy wykonanie serii 3 zabiegów w procedurze Ultra Femme 360™ w odstępnie 7-14 dni.

 

Korzyścidla gabinetów

·         Najkrótszy nieinwazyjny zabieg dedykowany miejscom intymnym– duża efektywność urządzenia

·         Krótka terapia, 3 zabiegi w odstępach 7-14 dni – zadowolenie pacjentów

·         Bezinwazyjny zabieg, bez okresu rekonwalescencji – komfortowy w odczuciach dla pacjentów

·         Odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wśród kobiet na zabiegi poprawiające estetykę miejsc intymnych oraz zwiększających zadowolenie seksualne

·         Procedura wykonywana najnowszą generacją znanego na całym świecie urządzenia Exilis. Sprawdzona technologia, która uznawana jest za lidera w nieinwazyjnym modelowaniu sylwetki i ujędrnianiu skóry „od stóp do głów”

·         Szanse rozwoju. Poszerzenie oferty zabiegowej (dla gabinetów estetycznych o procedury ginekologiczne, a dla gabinetów ginekologicznych o ofertę estetyczną)

·         Obiektywnie potwierdzona skuteczność (badania kliniczne, certyfikat FDA)

·         Bezpieczeństwo 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *